Finansowe pszczółki i finansowe mrówki w Akademii Małego Żaka

20.05.2019

"Finansowe pszczółki i finansowe mrówki" to temat kolejnych zajęć jakie odbyły się w ramach Akademii Małego Żaka w Instytucie Społeczno-Artystycznym na kierunku ekonomia. Przygotowana przez dr. Lesława Niemczyka lekcja finansów osobistych przeniosła naszych małych studentów w wielki świat ekonomii. Co to są zachcianki, inwestycje, datki? Jak oszczędzać i pomnażać pieniądze? Na te pytania mali żacy mogli uzyskać odpowiedzi, a następnie zdobytą wiedzę mogli wdrożyć w praktyce podczas specjalnie przygotowanych ćwiczeń.
 
Bogatsi o nowe doświadczenia wszyscy z uśmiechami na twarzy stwierdzili, że przekazane im umiejętności będą wykorzystywać w życiu codziennym. Ucieszy to z pewnością rodziców, kiedy ich małe finansowe pszczółki i mrówki zaczną odkładać pieniążki na przyszłe inwestycje dziecięce.
 
Niektóre z dzieci zadeklarowały bowiem, że na zakończeniu roku akademickiego w Akademii Małego Żaka pochwalą się swoimi finansowymi dokonaniami, odkładając codziennie po 50 gr. Ekonomia nie polega bowiem jak zdążyli się przekonać tylko na wydawaniu, ale także na oszczędzaniu i wspieraniu potrzebujących, a to może przynieść wymierne korzyści w przyszłości. Czekamy na efekty finansowych dokonań z niecierpliwością!

Galeria zdjęć

Ostatnia modyfikacja: 26-01-2018
Utworzone przez: Wojciech Pajestka
Opublikowane przez: Wojciech Pajestka

INSTYTUT SPOŁECZNO-ARTYSTYCZNY
UP im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 2138-500 Sanok
Budynek D, pok. 207

Kontakt:
Dyrektor Instytutu 13 46 55 943
Sekretariat 13 46 55 943
isa@pwsz-sanok.edu.pl