Młodzi ekonomiści już po raz trzeci stanęli w szranki konkursu „Z ekonomią za pan brat”

05.04.2019

W dniu 3 kwietnia 2019 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyła się trzecia edycja konkursu wiedzy ekonomicznej „Z ekonomią za pan brat”. W zmaganiach wzięło udział 23 uczniów z 8 podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych.

Tym razem konkurs zdominowali uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzozowie. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Małkuch, a drugie Tomasz Hućko. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Hryców z Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Adamieckiego w Sanoku. Tuż za podium znalazł się Szymon Królicki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie.

Konkurs, którego celem była popularyzacja wiedzy z zakresu ekonomii, finansów, zarządzania i przedsiębiorczości przyciągnął ludzi zdolnych i zaangażowanych w zgłębianie zagadnień istotnych dla współczesnej gospodarki.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacki Kurator Oświaty.

Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody (tablet, przenośny głośnik, bezprzewodowe słuchawki, power-banki oraz gadżety firmowe). Sponsorami konkursu oraz nagród byli PASS POLSKA Sp. z o.o. i Podkarpacki Bank Spółdzielczy.

Dla wszystkich biorących udział w konkursie i opiekujących się nimi nauczycieli przygotowano dyplomy. W czasie obrad jury, młodzi adepci ekonomii obejrzeli w Sanockim Domu Kultury film „Kurier” przedstawiający wojenną historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

Dziś już zapraszamy za rok!

 

Galeria zdjęć

Ostatnia modyfikacja: 26-01-2018
Utworzone przez: Wojciech Pajestka
Opublikowane przez: Wojciech Pajestka

INSTYTUT SPOŁECZNO-ARTYSTYCZNY
UP im. Jana Grodka w Sanoku
ul. Mickiewicza 2138-500 Sanok
Budynek D, pok. 207

Kontakt:
Dyrektor Instytutu 13 46 55 943
Sekretariat 13 46 55 943
isa@pwsz-sanok.edu.pl