Wizyta członków koła naukowego Custodia w Boguchwale podczas Wojskowych Targów Służb i Pracy.

cusodia.pngW marcu br. roku studenci z Instytutu Nauk Społecznych na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne, pod patronatem koła naukowego Custodia odbyli zajęcia wyjazdowe, w Boguchwale, podczas dwudniowych Wojskowych Targów Służb i Pracy organizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji.

Zajęcia te miały na celu doinformowania oraz przybliżenia specyfiki służby w wojsku. Studenci mieli okazję porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych oraz mogli złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Program zajęć urozmaiciły prezentacje nowoczesnego sprzętu m. i. przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, Dron Fly Eye, kołowy transporter opancerzony ROSOMAK oraz wyposażenie żołnierza.

Wizyta ta była okazją do zdobycia wiedzy i przedstawienia warunków oraz proponowanych ścieżek karier w tych służbach.