Zwyczaje świąteczne w krajach europejskich oraz gramatyka i ortografia na zajęciach z pedagogiki

19.01.2022 Kategoria: Zakład Pedagogiki

Zajęcia z edukacji polonistycznej (II rok Pedagogiki przedszkolnej  wczesnoszkolnej)  zdominowała gramatyka i ortografia. Pytania co, kto, co robi oraz jaki, jaka, jakie odmieniane  były w trakcie ciekawych propozycji ćwiczeń i gier dydaktycznych. Pisownia wyrazów z trudnościami ortograficznymi także nie stanowiła problemu, a wręcz porwała wszystkich do działania.

Na innych zajęciach studentki I roku Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej pokazały jak ciekawie można przedstawić zwyczaje świąteczne w krajach europejskich. Były tańce, ciekawe informacje o krajach UE oraz potrawy, które mogliśmy skosztować, zachwycając się ich smakiem. Sporo zabawy towarzyszyło także zajęciom prezentującym stroje i tańce narodowe, polskie. Wejście w świat baśni zakończyło spotkanie i wywołało pozytywny nastrój na resztę dnia.

Łucja Reczek