Wizyta studyjna studentów ekonomii

19.03.2018

W ramach przedmiotu etyka w biznesie 19 stycznia br. studenci II roku kierunku ekonomia prowadzonego w Zakładzie Ekonomii PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku odbyli wizytę studyjną w zakładzie Rymatex w Rymanowie, europejskiego lidera branży materiałów ściernych. Przedsiębiorstwo może poszczycić się licznymi nagrodami i certyfikatami, są to m.in.: zwycięzca konkursu Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”, Certyfikat Wiarygodnych Firm Województwa Podkarpackiego, Certyfikat "Przedsiębiorstwo Fair Play".

Celem wizyty było zapoznanie studentów z polityką prowadzenia działalności firmy Rymatex opartej na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility). Studenci mieli możliwość zapoznania się z realiami pracy w przedsiębiorstwie produkcyjnym. Dzięki zorganizowanej debacie na temat „Czy etyka w biznesie się opłaca” mogli poszerzyć swoją wiedzę, rozwiać wątpliwości dotyczące etycznego prowadzenia działalności gospodarczej. W wizycie także brali udział studenci z Turcji, studiujący w ramach programu Erasmus w tym semestrze w PWSZ w Sanoku.